İlan vermek için sadece WhatsApp 0538 367 11 88 (SEDAT) 

Yüksek gelen faturalar birçok insanın canını yakmakta, beylikdüzü escort insanlar, faturaların nasıl daha az gelebileceğinin yolunu aramaktadır. Yüksek elektrik faturaları da son zamanlarda birçok insanın başlıca şikayetidir. Elektrik tasarrufunun nasıl yapılacağı, evde nasıl daha az enerji tüketileceği birçok insan için merak konusudur.

 

Beyaz eşyalarda tasarruf yolları

 

                En çok enerji tüketen eşyalar beyaz eşyalardır. Özellikle buzdolabı, çamaşır makinesi ciddi oranda elektrik tüketmektedir. Buzdolabı, buzlanma arttığında daha çok enerji tüketmeye başlar. Bu yüzden, buzlanma gözlemlendiğinde, buzların erimesi sağlanmalıdır. Buzdolabını yerleştirirken sağında ve solunda boşluk bırakmak ve mevsim ayarlarını zamanında yapmak da enerji tüketimini azaltacaktır. Çamaşır makinesi için de birçok tasarruf yolu vardır. İlk olarak, çamaşırları asarak kurutmak oldukça iyi bir elektrik tasarrufu sağlayacaktır. Kurutmalı makineler daha fazla elektrik tüketir.  Çamaşarların miktarı veya kiri azsa, ekonomik programda çalıştırmak da oldukça önemlidir.

 

Işıklandırmada tasarruf

 

                Florasan lambalar, akkor lambalara göre oldukça ekonomiktir. 10-15 kat daha uzun ömürlülerdir. Ayrıca, 40 wattlık bir florasan lamba, 100 wattlık bir akkor lambaya göre daha fazla ışık verir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website